Słownik pojęć ekologicznych wyszukiwarka firm, serwisy ekologiczne

Dla domu i ogrodu

Opis urządzeń

Energia Odnawialna

   Menu
Naprawa i modernizacja drenażowych oczyszczalni ścieków.

Użytkownicy oczyszczalni drenażowych wiedzą doskonale, bo sami przekonali się o tym, że po kilku latach eksploatacji ścieki z oczyszczalni nie chcą odpływać i nie pomaga nawet podwójna porcja "tabletek" ani czyszczenie osadników i filtrów.
Po kilku latach eksploatacji oczyszczalni drenażowych najczęstszym problemem jaki powstaje jest niedrożność oczyszczalni

Problem wynika najczęściej w zapchaniu drenażu rozsączającego, który nie przepuszcza ścieków do gruntu - takie zjawisko nazywamy kolmatacją - zamuleniem rur drenażowych spowodowanym tworzeniem się osadów.

. rozkopać drenaż i usunąć wypełnienie,
. odnaleźć i usunąć strefę kolmatacji,
. dokonać ponownego ułożenia drenażu rozsączającego.

Można również użyć metody ciśnieniowej czyszczenia drenażu rozsączającego. Aby zapobiec kolmatacji należy systematycznie oczyszczać osadnik i filtry oraz stosować biopreparaty. Metoda stosowania biopreparatów podana jest w dołączanych do nich instrukcjach. biopreparaty należy stosować jako środki profilaktyczne i uzupełniające. Przemawia za tym fakt, że nie są w stanie, w całości rozłożyć zróżnicowanej materii organicznej tworzącej warstwę kolmatacyjną.