Słownik pojęć ekologicznych wyszukiwarka firm, serwisy ekologiczne

Dla domu i ogrodu

Opis urządzeń

Energia Odnawialna

   Menu
Piaskownik - opis urządzenia.

Piaskownik to urządzenie służące do oczyszczania ze ścieków ziarnistych zanieczyszczeń, takich jak piasek, popiół, węgiel. Ze względu na budowę Piaskowniki ze względu na kierunek w którym przepływają ścieki oraz budowę, dzielimy na:

- piaskowniki poziome,
- piaskowniki pionowe.

Piaskowniki poziome są częściej stosowane w procesie oczyszczania ścieków. Wysoka skuteczność oczyszczania piaskownika jest zapewniana przy utrzymaniu prędkości przepływu ścieków na poziomie ) 0.25- 0.35 metra na sekunde i czasie przepływu ścieków przez piaskownik w granicach jednej minuty. W czasie eksploatacji piaskowników konieczne jest regularne wybieranie osadzonego w nich piasku.

piaskownikPiaskownik SES, producent EKOPLANTS.

Piaskownik typu SES jest urządzeniem wysokijej klasy, jednym z najnowocześniejszych urządzeń tego typu. Piaskownik przeznaczony jest do mechanicznego oczyszczania zanieczyszczeń stałych o ciężarze większym od oczyszczanych ścieków, takich jak: piasek. PIASKOWNIK wykonany jest z wysokiej klasy stali nierdzewnej, piaskownik montowany jest na kolektorze. Chałas oczyszczania ścieków wytciszony jest z pomocą deflektora o wyjątkowej konstrukcji. Na dnie zbiornika gromadzą się zanieczyszczenia, które w dalszej kolejności transportowane są za pomocą przenośnika ślimakowego do kieszeni rozładunkowej. Nowoczesna budowa piaskownika. Wjęcej informacji na temat Piaskownika znajdą państwo na stronie jedynego dystrybutora na terenie Polski firmyekofin-pol.